Lizbona - przewodnik

O LIZBONIE

Historia
Ludność
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Koszty życia
Pogoda

PODRÓŻ DO LIZBONY

Tanie loty
Porty lotnicze
Port morski
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Konsulat i Ambasada
Ważne informacje
Przydatne telefony

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Nocne życie
Zakupy
Plaże

HOTELE

Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

INNE EUROPEJSKIE MIASTA

Porto
Alicante

Zakupy

Lizbona oprócz tego, że jest wspaniałym miejscem dla tych, którzy kochają zwiedzanie, relax, testowanie nowych smaków i po prostu świetną zabawę, ma również wiele do zaoferowania dla ludzi, którzy są zagorzałymi amatorami zakupów. W całym mieście znajduje się ogromna ilość sklepów, począwszy od tych tradycyjnych, aż po potężne centra handlowe, w których można kupić dosłownie wszystko, co tylko można sobie wymarzyć. Najbardziej popularnymi zakupami i pamiątkami są: rzeczy ze skóry, często ręcznie robione, regionalna ceramika i tekstylia, w tym: tkane szale, hafty i obrusy, ręcznie malowane kafelki ceramiczne, oraz oczywiście najlepsze w całym kraju złoto (19,2 karaty).

Najbardziej popularnymi miejscami na zakupy w Lizbonie są Avenida da Liberdade, gdzie znajdują się sklepy opatrzone najsłynniejszymi światowymi markami, jak: Armani, Hugo Boss, Ermenegildo Zegna, Carolina Herrera, Louis Vuitton, etc., oraz dzielnice: Bairro Alto, Chiado i Baixa. Chiado i Bairro Alto to główne miejsca prezentujące wyroby portugalskich projektantów, od tych najbardziej popularnych i drogich, po te najpowszechniejsze i tradycyjne. Znajdziemy tam m.in. księgarnie, sklepy z modą alternatywną oraz “uliczną”, prezentujące aktualne, głównie młodzieżowe trendy. Jednakże najlepsze miejsce na zakupy to Baixa. To tu znajduje się największa ilość unikalnych sklepów z tradycyjnymi produktami.

W każdy wtorek i niedzielę organizowany jest słynny Feira da Ladra – pchli targ w Alfama. Można tu nabyć niemalże wszystko, co tylko się nam wymarzy.

W Lizbonie znajduje się także kilka dużych centrów handlowych. Najbardziej znane i popularne to Colombo, Armozens do Chiado (Rua do Carmo 2), Amoreiras (Avenida Duarte Pacheco) i hiszpański - El Corte Ingles.

Podczas zakupowego szaleństwa pamiętaj, że większość sklepów, poza centrami handlowymi, jest zamknięta w godzinach popołudniowych na sjestę.

Wyszukiwarka hoteli w Lizbonie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Lizbonie - EBookSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu lizbonaprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) LIZBONAPRZEWODNIK.PL 2008 - 2015