Lizbona - przewodnik

O LIZBONIE

Historia
Ludność
Rząd i polityka
Ekonomia i biznes
Koszty życia
Pogoda

PODRÓŻ DO LIZBONY

Tanie loty
Porty lotnicze
Port morski
Koleje i dworce
Transport Publiczny
Konsulat i Ambasada
Ważne informacje
Przydatne telefony

CO WARTO ZOBACZYĆ

Muzea
Zabytki
Parki i ogrody
Pozostałe

ROZRYWKA

Restauracje
Nocne życie
Zakupy
Plaże

HOTELE

Hotele 2 gwiazdkowe
Hotele 3 gwiazdkowe
Hotele 4 gwiazdkowe
Hotele 5 gwiazdkowe
Wyszukuwanie hoteli

INNE EUROPEJSKIE MIASTA

Porto
Alicante

Plaże wokół Lizbony

Lizbona jest jedyną Europejską stolicą położoną w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża, toteż obok innych, wspaniałych atrakcji ma do zaoferowania odwiedzającym także mnóstwo tych, związanych z wodą i słońcem. Na całej linii wybrzeża usytuowanych jest kilkanaście piaszczystych plaż, większość z nich czystych, a nawet odznaczonych przez Unię Europejską wyróżnieniem Niebieskiej Flagi. Pomimo, że temperatury nie są tu tak wysokie jak w południowych regionach Portugalii, chętnych do plażowania nie brakuje i przez większą część roku na plażach kłębią się tłumy ludzi - mieszkańcy Lizbony uwielbiają bowiem spędzać każdą wolną minutę swojego czasu korzystając z kąpieli słonecznych, lub po prostu przechadzając się wzdłuż brzegu.

Wszystkie plaże położone są wzdłuż linii kolejowej łączącej Lizbonę z Cascais. Z centrum miasta można tu dotrzeć w 20-30 minut. Najbardziej popularną plażą jest zawsze zatłoczona plaża Carcavelos, natomiast “najdzikszą”, najmniej zagospodarowaną jest plaża Guincho, znana na całym świecie ze znakomitych warunków do surfowania.

Poniżej przedstawiamy Państwu listę kilku, tych najbardziej interesujących plaż na Lizbońskim wybrzeżu:

Carcavelos – długa, ponad kilometrowa piaszczysta plaża, atrakcyjna, z bardzo łatwym dojazdem. Prawie zawsze zatłoczona.

Praia da Adraga – otoczona wysokimi klifami i uznana za jedną z najlepszych plaż w Europie, położona w pobliżu Sintry.

Costa da Caparica Praia – najpiękniejsze plaże rozciągające się na odcinku 30 kilometrów położone na południowym brzegu rzeki Tag. Znajduje się tu również wiele barów, restauracji i kawiarenek.

Guincho Praia – położona na obrzeżach Cascais, na klifach, najpiękniejsza plaża w okolicy Lizobny. Jest bardzo dobrze znana na całym świecie dzięki jej doskonałym warunkom do uprawiania surfingu i windsurfingu.

Portinho da Arrábida – bez wątpienia jedna z najbardziej atrakcyjnych plaż w pobliżu Lizbony, wody są krystalicznie czyste i błękitne, a warunki do pływania i nurkowania – doskonałe.

Meco Praia – jedna z czyściejszych plaż na wybrzeżu, bardzo cicha i spokojna, doskonała dla tych, którzy szukają odrobiny samotności, izolacji. Także dla nudystów.

Sesimbra Praia – ładna, długa plaża, doskonała i bezpieczna do pływania, znana dzięki wspaniałym restauracjom specjalizującym się w owocach morza.

Tamariz Praia – najbardziej uczęszczana plaża na wybrzeżu Lizbony – położona bardzo blisko miasta i bardzo łatwo dostępna.

Tróia Praia – kilka plaży z niezwykle delikatnym piaskiem, niektóre z nich są niemalże dziewicze. Można tu dotrzeć w 15 minut promem z portu Setubal.

Wyszukiwarka hoteli w Lizbonie

Data od:       Data do:       

Przewodnik po Lizbonie - EBookSitemap | Kontakt | Polityka Prywatności
Cała zawartość jest własnością portalu lizbonaprzewodnik.pl. Kopiowanie treści jest ściśle zabronione.
(C) LIZBONAPRZEWODNIK.PL 2008 - 2015